Інтернет-ресурси

Т. Г. Шевченко. Електронна колекція на сайті Національної бібліотеки України імені В.І.Вернадського
  ВИВЧЕННЯ ЖИТТЯ І ТВОРЧОСТІ  БІОГРАФІЧНІ МАТЕРІАЛИ
  КОБЗАРІ
  ПАМ’ЯТНІ МІСЦЯ
  ГАЛЕРЕЯ
  ВІДЕОМАТЕРІАЛИ
  ІНТЕРНЕТ




Енциклопедія  життя  і  творчості  Тараса  ШевченкаДаний проект має на меті дати вичерпну інформацію про Тараса Шевченка. В основу проекту покладено повне зібрання творів поета, видане в Києві видавництвом «Наукова думка» в 2001 – 2003 рр., використовуються також інші видання. Для кожного твору простежена до найменших подробиць історія формування тексту, ретельно обґрунтовано канонічний текст, подано різночитання і варіанти, написано вичерпні коментарі…

 Шевченківська  енциклопедія Eлектронна версія “Шевченківської енциклопедії” у чотирьох томах, яка нині готується Інститутом літератури НАНУ за участю шевченкознавців України, діаспори та країн близького і дальнього зарубіжжя. Проект виконується за підтримки фонду Відродження та Державного фонду фундаментальних досліджень. Сайт перебуває в стадії наповнення.

Тарас  Шевченко  на  сторінці  Ізборник Тарас Шевченко. ПОВНЕ ЗІБРАННЯ ТВОРІВ (У 6-ти томах).ЖИВОПИС, ГРАФІКА., Літопис життя і творчості Т. Г. Шевченка., Шевченківський словник  та ін.

Інтерактивна карта об'єктів присвячених Т.Г.Шевченку Телеканал "Інтер" та інформаційний портал "Подробиці" створили першу інтерактивну карту об'єктів, присвячених Тарасу Григоровичу Шевченку.


Науково-освітній веб-портал «Тарас Шевченко». Ініціатором створення Порталу виступила Мала академія наук України. В подальшому до роботи було залучено Інститут літератури ім. Т.Г. Шевченка НАН України, Національний музей Тараса Шевченка, Інститут телекомунікацій та глобального інформаційного простору НАН України, Інститут кібернетики ім. В.М. Глушкова НАН України, Національний технічний університет “Київський політехнічний інститут” та інші організації. Метою створення порталу є ознайомлення української і світової спільноти з усіма аспектами життя і творчості Т.Г. Шевченка. Завдяки науковій складовій порталу, усі його відвідувачі мають змогу проводити самостійні дослідження, обговорювати результати досліджень і поповнювати експозицію веб-ресурсу.


Немає коментарів:

Дописати коментар